≫

Šta bi ovo?! Everton stradao u "baražnoj vatri" Kejna i drugova, osam golova na Gudisonu! (VIDEO)

Velika igra ekipe Maurisija Poketina

• 1

Fudbaleri Totenhema su najblaže rečeno deklasirali su Everton rezultatom 6:2 (3:1) u 18. kolu Premijere lige

Meč na "Gudisonu", umesto uravnotežene borbe, pretvorio se u šuterski trening gostiju, iako je loše krenulo po njih kada je Teo Volkot postigao vodeći pogodak za "Karamele" u 21. minutu.

Sve posle toga bila je igra mačke i miša, demonstracija fenomenalnog napadačkog potencijala koji u rukama ima Poketino.

Dva gola postigao je Son, dva Kejn, po jedan Dele Ali i Eriksen.

Pogodak Danca bio je naročito efektan, zahvatio je loptu posle odbitka i savršeno preciznim udarcem je smestio u sami ćošak Pikfordovog gola.

Everton je začas snašao cunami, gosti su već do poluvremena preokrenuli na 3:1 u režiji Sona, Alija i Kejna, da bi u nastavku usledila drugi deo napadačke rapsodije gostujućeg tima.

Fudbaleri Evertona nisu znali šta ih je snašlo... Foto: Tanjug/Ap

Ponadali su se igrači Evertona da mogu izbeći blamažu kada je Sigurdson postavio rezulta na 4:2, ali nisu tako mislili Pevci. Oni su igrali svoju igru.

Igrač utakmice Son iskreirao je konačan reultat, novim golom, a onda i perfektnom asistencijom za Kejna, za potpuno neočekivanih 6:2.

Bila je ovo najubedjivija pobeda Totenhema ove sezone, a Evertonu najteži poraz.

Tim iz Londona je ako prišao Sitiju na dva boda odstojanja, Liverpul mu "beži" šest.  Sa ovakvom igrom, ni napad na titulu nije baš tako daleko.