≫

Sevilja sa desetoricom, po magli, do boda u 91. minutu! Podvig Andalužana za ostanak u šampionskoj trci (VIDEO)

Gosti srećno do gola, čitavo poluvreme jurili bod sa igračem manje

• 2

Sevilja je ostala na bliskom odstojanju iza Barselone u šampionskoj trci posle remija sa Leganesom u gostima 1:1 na stadionu "Munisipal de Butarke".

Gol vredan boda za tim Pabla Maćina postigao je Visam Ben Jeder u prvom minutu nadoknade vremena, svoj osmi u sezoni.

Napadač gostiju umakao je čuvarima, sačekao centaršut Roke Mase, i glavom savladao golmana Leganesa Pičua Kuelajara kome je i magla koja se spustila otežala bolju procenu i reakciju u toj situaciji.

Sevilja može biti prezadovoljna ovakvim epilogom, ne samo zbog gola datim u nadoknadi, već zbog činjenice da je čitavo drugo poluvreme igrala bez isključenog Franka Vaskeza.

Njemu je sudija pokazao drugi žuti karton pošto je odvirao kraj prvog poluvremena, pa se Vaskez nije vraćao u igru.

Bio je to novi udarac za Andalužane, a prvi su dobili već u 5. minutu kada je Leganes poveo preko Vesge, takođe udarcem glavom, na aistenciju Nijoma.

Pre gola Ben Jedera, za konačnh 1:1, oba tima pogađala su stative.

Prvo je to učinio Seviljin Ibrahim Amadu, a onda napadač domaćeg tima Jousef En-Nesiri.

Sevilja je protiv Leganesa igrala bez suspendovanih Evera Banege i najboljeg strelca Pabla Sarabije.