≫

Siti se pridigao u luci pred meč sezone: Građani dali tri gola za poluvreme, u drugom im je samo Liverpul bio u glavi! (VIDEO)

Gvardiolin tim smanjio razliku na sedam bodova pred derbi sa liderom Premijer lige

• 0

Fudbaleri Mančester sitija, posle dva poraza, nisu imali kud - pobeda je bila jedini izlaz iz komplikovane situacije u šampionskoj trci sa Liverpulom.

Konsolidovali su se igrači Pepa Gvardiole, pokazali šampionski nerv u Sautemptonu gde su igrali jedno poluvreme, a u drugom mislima bili na utakmici sezone protiv "Redsa" u narednom kolu.

Gosti su na "Sent Merizu" slavili 3:1, uz golove Silve, Aguera i "malu pomoć" Vord-Prausa i njegovog autogola. Utakmicu je obeležio i Ukrajinac Zinčenko, čiji je kiks prethodio golu Svetaca za egal, ali se Zinčenko iskupio savršenom asistencijom ka Agueru, kada se ovaj "poklonio" i postavio konačan rezultat.

U nastavku, čudom, nije bilo golova, moguće i zbog činjenice da su gosti već tada presumerili misli ka utakmici sezone sa Liveropulom na "Etihadu" 3. januara.

Fudbaleri Čelsija pobedili su Kristal Palas sa 1:0 u prvom nedeljnom meču 20. kola Premijer lige.

Kristal Palas je dugo odolevao protiv Plavaca, ali je u 51. minutu svestrani Ngolo Kante zatresao mrežu za 1:0.

On je na elegantan pas Davida Luiza probio odbranu u stilu prekaljenog ofanzivca, protutnjao je kroz 16 metara i potpuno iznenadio sve realizacijom, što mu je treći gol uz dve asistencije u PL.

Zavidan učinak za momka koji je do ove sezone važio samo za sabotera igre rivala na sredini terena, što je Čelsiju održalo lep korak ispred Arsenala, koji je izgubio od Liverpula.

Luka Milivojević odigrao je ceo meč za Palas, ali nije uspeo da makar bod donese ekipi.