Dao gol, izveo pas sezone, prevario šestoricu igrača: Mesi za 7 minuta oduševio fudbalski svet na prvom meču u 2019. godini (VIDEO)

Argentinac je protiv Hetafea baš bio raspoložen za igru

• 1

Prethodnu 2018. godinu Lionel Mesi je završio kao najbolji strelac u jednoj kalendarskog godini sa 51 postignutim golom, a ovu 2019. je počeo na maestralan način.

Naime, Argentinac je u pobedi Barselone nad Hetafeom u nedelju veče postigao gol, načinio verovatno pas godine i dodavanjem prevario čak šestoricu čuvara. I to sve za sedam minuta.

Mesi je mrežu Hetafea zatresao u 20. minutu, kada se uvukao među odbranu domaćeg tima i prevario golmana Soriju.

Samo tri minuta kasnije Argentinac je projektovao neverovatan pas za Luisa Suareza, ali Urugvajac nije bio precizan. Tačnije, Sorija mu je odbranio.

Da je lopta ušla, bio bi to jedan od lepših golova u sezoni. Pre svega zbog načina na koji je Mesi dodao loptu Suarezu.

Već u 27. minutu Mesi je prevario čak šestoricu igrača Hetafa, ali sada Pike nije bio precizan.

Argentinac je proturio loptu do Artura, a ovaj pronašao Pikea čiji udarac je fatastično zaustavio pomenuti Sorija.

Ipak, Suarez je u 39. povisio na 2:0. Rezultat koji se zadržao samo četiri minuta, a koji se potom nije menjao do kraja.