≫

Realov spas u poslednji čas: Sebaljos kao nekad Ronaldo - rešio utakmicu "slobodnjakom" pred kraj! (VIDEO)

Šampion Evrope golom u samoj završnici došao do pobede na gostovanju Betisu

• 0

Ne cvetaju ruže Realu ove sezone, bez Ronalda sve mnogo teže ide po "Kraljevski klub", ali se tim Santijaga Solarija iz Andaluzije vraća uzdignuta čela, zahvaljujući Daniju Sebaljosu.

Realov rezervista, koga je Solari uveo u 75. minutu umesto Reguliona, u 88. minutu je pogodio iz slobodnog udarca, za pobedu od 2:1 nad klubom iz kojeg je za 20 miliona evra 2017. prešao u Madrid.

Lakše će se disati u taboru Reala sa ovakvim ishodom, koji je usledio nakon poraza u prethodnoj rundi od Sosijedada, te remija sa Viljarealom pre toga.

Sebaljos je, kao ne tako davno Kristijano Ronaldo kada se moralo prelomiti, preuzeo odgovornost u presudnom momentu, uputio zaista precizan udarac pored "zida" Betisa i pogodio mrežu domaćeg tima.

Prethodno, Modrić je u prvom poluvremenu efektno doneo 1:0 Realu, a još jedan igrač koji ima tesne veze sa Madriđanima bio je strelac, ali na drugoj strani.

U pitanju je nekadašnja senzacija španskog fudbala Serhio Kanales, svojevremeno skupocena akvizicija Madriđana iz Rasinga, koji najviše zbog povreda nije dočekao svojih "pet minuta" na "Santijago Bernabeu", pa je sreću potražio na drugom mestu.

Kanales je u u 67. minutu lepo reagovao na dodavanje Lo Selsa kroz odbranu gostiju, i onda rutinirano poslao loptu u mrežu.

Delovalo je da će egal ostati na snazi do kraja, ali je Sebaljosova "desnica" bila brža od pištaljke i savršeno precizna, na radost Mdriđana.