≫

Ne staje srpska gol-mašina: Novi gol Jovića, rutina mu je drugo ime (VIDEO)

Tamo gde je stao prethodne, napadač Ajntrahta nastavio je u novoj godini, Frankfurt stigaodo lagane pobede - 3:1

• 5

Srpski napadač Luka Jović nastavio je golgetersku seriju u Bundesligi, stigao je i do 13. gola kojim je preuzeo čelo liste najboljih golgetera u "tesnoj borbi" sa Pakom Alkaserom (12).

Jović je bio strelac na utakmici 18. kola protiv Frajburga, za 3:0 u samoj završnici poluvremena, i to posle velikog kiksa poslednjeg igrača u defanzivi gostiju.

Srbin je bio uporan, a i posrećilo mu se pošto mu je defanzivac gostiju lošim prijemom omogućio da se ustremi na loptu i krene u solo trk ka golu. Usledila je rutinirana završnica u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom ekipe iz Baden-Vinterberga.

Bio je to klasičan nokaut za goste, koji su već bili "načeti" golovima Halera i Rebića, a Jović je trećim golom za Ajtraht zaključio devetominuti "blickrig".

Ajntraht je u drugom poluvremenu posustao, nije bilo potrebe da se igra sa istim žarom kao u prvom poluvremenu s obzirom na sjajno odrađen posao u prvom delu meča.

Gosti su iskoristili nešto ležerniji pristup rivala i golom Petersena samo ublažili poraz u Frankfurtu.

Jović je u 68. minutu izašao sa terena gde je sve vreme bio Filip Kostić, dok Gaćinovića nije bilo u protokolu za ovaj meč.