Srećković Salah, haos u nadoknadi na Enfildu, 7+ i pobeda Liverpula!

Redsi opet pobegli Sitiju na sedam bodova, Solskjer izjednačio menadžerski rekord od preuzimanja kluba sa šest uzastopnih pobeda.

• 0

Liverpul je preokretom pobedio Kristal Palas sa 4:3 u 23. kolu Premijer lige, a Mančester junajted ne zna za poraze pod Ole Gunarom Solskjerom. Junajted je pobedio Brajton sa 2:1, a Pol Pogba, koji je do pre mesec dana bio potpuno indisponiran, opet je dao gol za Crvene đavole.

Uzbudljiv meč viđen je na Enfildu gde je Liverpul napadao, Kristal Palas se u više situacija tokom prvog poluvremena borio za "goli život" a onda kontrom šokirao sve na stadionu Redsa. Zaha je povukao po levoj strani, vratio pred peterac za Taunsenda, Fabinjo je kasnio pri uklizavanju i to je bilo dovoljno da tim Luke Milivojevića povede 1:0 u 34. minutu.

Domaćin uspeva da preokrene u nastavku. Prvo je u 47. minutu Van Dajk šutirao sa više od 35 metara, lopta se odbila od jednog igrača i pala na nogu Salahu i pred gol Palasa. Egipćanin je bez mnogo muke prihvatio poklon i dao gol za izjednačenje. Liverpul je nastavio da napada, "džoker" Firmino je primio pas u kaznenom prostoru gostiju i sa 12, 13 metara iskosa šutirao u malu mrežu za 2:1.

Kristal Palas se nije predavao, pa je u 65. minutu Tompkins najviše skočio posle kornera koji je izveo Luka Milivojević i pogodio glavom za 2:2. Redsi sa 2:2 nisu dozvolili sebi da zakomplikuju stvar u nastavku prvenstva pa je Salah uz mnogo sreće u 75. minutu dao treći gol za Liverpul.

GLavni krivac je golman Speroni koji je užasno odbio loptu uvis posle centaršuta, ona je opet pala na nogu Salahu pred samim golom što je bilo dovoljno prednost. Sadio Mane je u nadoknadi, činilo se, samo overio pobedu prodorom po levom krilu, ali je samo minut kasnije Majer postavio konačan rezultat 4:3. Liverpul ostaje prvi u ligi sa 60 bodova, dok je Kristal Palas 14. sa 22 boda.

Rašford slavi gol protiv Brajtona Foto: Guliver/Gareth Copley/Getty Images

Junajted nije imao mnogo problema sa Brajtonom u prvih 45 minuta, ali je Gros u drugih 45 malo poljuljao tim Ole Gunara Solskjera.

Đavoli su poveli u 27. minutu kada je Pogba realizovao penal koji je sam iznudio faulom Bonga. Na 2:0 povisio je Markus Rašford u 42. minutu kada je driblingom poslao "po burek" Paskala Grosa, a onda pogodio sam ćošak kod mesta gde se spajaju prečka i stativa.

Proper iz Brajtona spoljnom diže loptu za Grosa u 72. minutu i Gros daje gol za 2:1, ali Junajted do kraja ipak pobeđuje.

U ostalim mečevima dana Njukasl je bio bolji od Kardifa, Sautempton je pobedio ekipu Evertona, Bornmut je savladao Vest Hem bez Marka Arnautovića, a Votford i Barnli su igrali bez golova.