≫

Bajern nastavlja da melje redom! Bavarci razbili Štutgart i nastavili poteru za Borusijom! (VIDEO)

Dvanaest utakmica tim Nike Kovača ne zna za poraz

• 2

Fudbaleri minhenskog Bajerna ubedljivo su slavili protiv Štutgarta sa 4:1 u okviru 19. kola Bundeslige, meču koji je prelomljen tek "sredinom" drugog dela igre.

Bavarci su poveli već u 5. minutu preko Alkantare, da bi Donis sa ivice šesnaesterca raspalio po lopti u 26. minutu i pogodio sam gornji ugao mreže za izjednačenje.

Do kraja poluvremena nije bilo golova, iako su obe ekipe imale prilike da dođu u vođstvu.

I početkom drugog dela usledilo je "mučenje" domaćih koji su nastojali da pošto poto prelome meč. U tome su uspeli u 55. minutu kada Gentner postiže autogol i prepušta prednost Bajernu.

Do kraja, ispostavilo se da su strepnje navijača za nova tri boda neosnovane, jer jena 3:1 povisio Gorecka, da bi Levandovski pred kraj meča postavio konačan rezultat i tako se golom iz igre iskupio za promašeni penal u 65. minutu.

Posle nove pobede aktuelni šampioni Nemačke nastavili su poteru za Borusijom koja je prvoplasirana sa 6 bodova više.