Liverpul "neće" titulu: Na kiks Sitija Redsi odgovorili - remijem! Bruka Čelsija (FOTO)

Totenhem "okrenuo" Votford golovima u 80. i 87. minutu

• 7

Fudbaleri Liverpula i Čelsija doživeli su sudbine Sitija i Mančester junajteda koji su dan ranije prosuli bodove u borbi za vrh tabele, odnosno za mesto koje vodi u Evropu.

Liverpul je imao priliku da eventualnom pobedom kod kuće nad Lesterom pobegne "Grđanima" sedam bodova,  međutim "Lisice" su "pokazale zube" lideru na tabeli, koji je odigrao samo 1:1.

Mane je već u 3. minutu pogodio za 1:0, očekivalo se da "Redsi" rutiniraju posao, ipak imali su posla sa ne tako davnim prvakom Engleske.

Uzvratili su Vardi i družina, odoleli navali rivala, a onda mu zadali bolan udarac - pogodio je u metu reprezentativac Engleske Megvajer, u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, za egal koji je ostao na snazi do kraja meča!

Megvajer je sačekao u kaznenom prostoru pravi trenutak, mirno zahvatio loptu posle centaršuta pošto je izbegao ofsajd zamku, a onda matirao Alisona.

Uspeli su gosti da se sačuvaju u drugom poluvremenu, inicijativa je bila daleko na strani Liverpula, ali nije ovo bilo veče koje će pamtiti navijači slavnog kluba. Njihov tim jeste uvećao prednost nad prvim pratiocem na pet bodova, ali je ostao gorak ukus zbog dobro znane tradicije koja Liverpulu ne daje mnogo šansi da trku završi kao prvi.

U isto vreme, u Bornmutu - Čelsi je posramljen!

Plavci, sa Iguainom od početka prvi put od dolaska iz Milana, poraženi su od domaćeg tima rezultatom 4:0, što im je najubedljiviji poraz ove sezone u domaćim okvirima.

Prvo poluvreme, završeno bez golova, nije nagoveštavalo ništa previše uzbudljivo u nastavku, ali je onda "kapija" Čelsijevog gola ostala otvorena za skoro svaki šut u tom pravcu.

King je pogodio za 1:0, Bruks je duplirao vođstvo, a King je drugim golom nokautirao tada već dobro uzdrmane goste.

Tačku na jednu od najvećih pobeda poslednjih godina za Bornmut stavio je Deniels u petom minutu nadoknade.

Za razliku od svih rivala iz vrha tabele, Totenhem nije razočarao, mada je bio blizu da se oklizne na svom terenu protiv Votforda.

Gosti su vodili preko Kačarta, a Pevce su spasili Son u 80. i Ljorente u 87. minutu, za trijumf koji tim iz Londona ostavlja na bliskom odstojanju iza Sitija.