≫

Kanales "ukanalio" Atletiko, Betis pobedio za glavobolju Grizmana i Simeonea

Jorgandžije kiksirale, Mesi i drugari trljaju ruke

• 0

Betis je pobedio Atletiko Madrid na stadionu Benito Viljamarin sa 1:0 u meču 22. kola španske Primere.

Jedini gol za domaći tim postigao je Serhio Kanales koji je Jorgandžijama otežao posao u poteri za Barselonom jer sada Blaugrana beži Atletiku šest bodova na tabeli. Pored toga, gradski rival Real Madrid je za sada na samo pet bodova.

Atletiko nije iskoristio to što je Barsa za vikend odigrala nerešeno sa Valensijom 2:2.

Serhio je u 65. minutu realizovao penal, koji je skrivio Filipe Luis igranjem rukom u svom kaznenom prostoru. Samo minut, dva posle gola "pukla" je stativa Betisa, ali su zeleno-beli imali sreće i do kraja sačuvali prednost, iako je Atletiko više šutirao na gol.

Da podsetimo, Kanales je dao gol i Real Madridu pre dvadesetak dana, ali je Real tada uspeo da pobedi golom Danija Sebaljosa u sudijskoj nadoknadi. U meču koji je završen ranije u toku dana, Viljareal i Espanjol su odigrali nerešeno 2:2.

Golove za Žutu podmornicu dali su Ibora i Kasorla, a Espanjol je od 75. do 81. minuta uspeo da izjednači auto-golom Bonere i pogotkom Rosalesa.