≫

Liverpul čistio od snega samo deo terena gde napada i "na kvarno" pokušao da pobedi Lester

Titula im sija pred očima, pa posle tridesetak sušnih godina ne biraju sredstva da do nje dođu

• 5

Liverpul se služio nečasnim radnjama da bi pobedio Lester (1:1) u sredu i na kraju nije uspeo - pišu britanski mediji. Oni navode da su radnici na stadionu Redsa, po nalogu Jirgena Klopa, u pauzi između prvog i drugog poluvremena očistili samo onaj deo terena na kom su napadali igrači Liverpula.

Druga polovina terena na Enfild roudu bila je zaleđenija i klizavija, pa se očekivalo da će Lisice biti kao Bambiji na ledu ispred Alisona, Vaj Dajka i odbrane Liverpula.

Cilj je bio da se ofanzivni igrači domaćeg tima lakše kreću i postignu pogodak. Jirgen Klop je kasnije rekao da nisu imali dovoljno radnika da tokom pauze između dva poluvremena očiste ceo teren.

Zanimljivo je da se baš menadžer Redsa prošle godine bunio posle remija sa Vest Bromvič Albionom na sličnu stvar kada je Liverpul gostovoao Vest Bromu (2:2). Još je zanimljivije što ovakva odluka sama po sebi nije kršenje pravila pošto pravilnik Premijer lige ne određuje precizno takve stvari kakva je čišćenje snega.

Međutim, sada se mnogi u Premijer ligi žale zbog tog propusta u pravilniku, pa nije isključeno da se pravilnik promeni već od naredne sezone.