Kolarov golom ućutkao navijače Rome, pa im poslao poruku koja je mnoge zbunila (VIDEO)

Srbin trećim golom "dovršio" posao u Veroni

• 2

Aleksandar Kolarov odgovorio je navijačima Rome na kritike golom u trijumfu "Vučice" na "Bentegodiju" protiv Kjeva 3:0, u prvoj utakmici 23. kola Serije A.

Ultrasi rimskog kluba žestoko su se nameračili na Srbina, nazivali ga "prljavim Hrvatom", a reakcija je bila munjevita od kapitena srpske reprezentacije - efektan gol za overu pobede i najavu izlaska iz krize, mada više kao dobra uvertira za meč Lige šampiona protiv Porta za tri dana.

Pogledajte sjajnu timsku akciju, asistenciju Džeka i ubitačan finiš Kolarova.

Roma je, inače, ovaj meč "ubila" mnogo ranije golovima El Šaravija i Džeka još u prvom poluvremenu, u 9. i 18. minutu.

Ipak, ni tada nisu bili mirni gistujući navijači poučeni neprijatnim isksutvom iz Bergama, gde je Roma ispustila 3:0, kada su i krenule uvrede i provokacije sa tribina.

Gol Kolarova stigao je u 51. minutu, pa je sve posle toga bila stvar rutine gostiju da privedu utakmicu kraju, ali jedan detalj se takođe izdvojio prilikom slavlja gola našeg igrača - njegova poruka tifozima Rome.

Bio je to naklon uz gestikulaciju rukom, koji može da se tumači i kao provokacija i gest pomirenja i zahvalnosti.

U svakom slučaju, pobeda je Romi došla kao melem na ranu, strasti će se barem do meča sa Portom umiriti, mada trijumf protiv najslabijeg tima na tabeli teško da će odobrovoljiti najtvrdokornije pristalice kluba.

Liga šampiona i dvomeč sa Portugalcima je pravi ispit da se vrati poverenje kod navijača koje je opasno poluljano poslednjim posrtanjima.