≫

Mario i dalje ima njuh za gol: Olimpik preokretom došao nadomak Evrope

Baloteli režirao preokret Olimpika, izgleda da je predsednik kluba bio u pravu

• 2

Mario Baloteli je golom pokrenuo svoj Olimpik iz Marseja do pobede nad Dižonom 2:1 u 24. kolu Lige 1 i potvrdio reči predsednika kluba Žak-Anrija Ejroa. Ejro je rekao da će Italijan tek da pokaže svoje najbolje partije, a Super Mario definitivno nije izgubio "njuh za gol".

Dižon je poveo u 18. minutu pogotkom Žordana Marija, da bi Baloteli u 56. minutu dobro procenio gde će lopta da padne posle šuta Tovana, pa je na drugoj stativi dočekao i sproveo u mrežu za 1:1.

Potpuni preokret usledio je u 74. minutu kada je Okampos maestralno zalomio i loptu i čuvara udesno pre nego što će iz prve da "zvizne" loptu sa ivice šesnaesterca u mrežu Dižonovog gola.

Za Olimpik nije igrao Nemanja Radonjić, a marsejski tim se pobedom približio četvrtom mestu (petoplasirani su) i zoni koja vodi ka evropskim takmičenjima. Olimpik trenutno ima 37 bodova. Dižon je na 16. mestu sa 20.