≫

Makazice Kazemira, Bejl kao gepard, Real pobedom preskočio velikog rivala u Primeri!

Real pobedom nad Atletikom do drugog mesta na tabeli

• 0

Real je ostavio iza sebe katastrofalnu formu sa početka sezone kada se rešio Lopetegija i uspeo je da izađe na kraj sa gradskim rivalom Atletiko Madridom u 23. kolu Primere. "Kraljevski klub" je pobedio Jorgandžije sa 3:1, golovima trojice različitih igrača. Real je poveo makazicama Kazemira u 16. minutu.

Ramos je skočio u šesnaestercu posle kornera, lopta se odbila i doletela do Kazemira koji se namestio i vrlo lepo je pogodio mrežu.

Navijači Reala su tražili faul kada je Korea oborio Vinisijusa Žuniora na polovini Atletika, a onda istrčao kontru i poslao pas za Grizmana koji je izašao sam ispred Kurtoe i lagano ga matirao za 1:1 u 25. minutu.

Vinisijus je u toj situaciji očajno primirio loptu, Korea se samo umešao i uzeo je. Brazilac se iskupio u 42. minutu kada je protrčao po levom krilu i iznudio penal koji je realizovao Serhio Ramos, pa je Real već do poluvremena vodio 2:1.

Geret Bejl je u 57. minutu ušao umesto mladog Žuniora i to se timu Santjaga Solarija isplatilo u 74. minutu. Modrić ga je pronašao na ranjivom levom krilu Atletika, Velšanin je prihvatio dodavanje i nanišanio dalji ugao gola Atletika za 3:1 i konačan rezultat utakmice.

Atletiko je do kraja meča ostao i sa igračem manje na terenu jer je crveni karton dobio Tomas u 80. minutu.

Real je pobedom preskočio upravo Atletiko na tabeli i sada je sa 45 bodova drugi na tabeli, dok je Atletiko sa 44 boda na trećem mestu. Prva je Barselona sa 50.