Brašanac grabi ka Evropi, navijači nosili mrtvački sanduk po tribini! (VIDEO)

Lepa pobeda za nekadašnjeg vezistu Partizana

• 0

Ekipa Alavesa bila je bolja od Levantea sa 2:0 u poslednjem meču 23. kola Primere.

Lagvardija je u 23. minutu doneo vođstvo domaćinima, Honi je postavio konačan rezultat u 95. minutu, a jedan od aktera trijumfa je i Darko Brašanac, koji je odigrao meč do 65. minuta.

Tad ga je zamenio Garsija, a pobeda je održala Alaves na 6. mestu Primere, posle tri uzastopna poraza.

Alaves sada drži poziciju kvalifikanta za Ligu Evrope, uz Hetafe koji ima identičan broj bodova, dok je Levante 14. na tabeli španskog šampionata.

Inače, meč je obeležio i jedan morbidni performans, navijači su nosili mrtvački sanduk na tribini, aludiravši na to da su "sahranjivali dušu modernog fudbala". Razlog je protest protiv utakmica koje se igraju ponedeljkom, pa je sve ovo bilo upereno ka organizaciji Primere.