≫

Slimani pogodio, Tekin sačuvao Fener sa penala: Zenit u minusu čeka revanš za ostanak u Evropi (VIDEO)

Krenula nokaut faza Lige Evrope - Rusi propustili lepu šansu da ponesu pozitivan rezultat iz Istanbula

• 0

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Zenit 1:0 u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope, pa će na revanš za dve nedelje sa minimalnom zalihom, za koju mogu da zahvale i golmanu Tekinu zbog penala koji je odbranio u finišu poluvremena.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Slimani u 21. minutu posle smušene reakcije odbrane Zenita nakon kronera. Lopta mu je pala "kao poručena" pred noge, a Alžirac staloženo reagovao u petercu.

Fener je do tada bio opasniji, Zenit se probudio tek nakon primljenog gola, a mnogo toga je u pogledu plasmana mogao da reši u 43. minutu, kada je imao šansu utakmice.

Za nespretan start Mehmeta Topala nad igračem gostiju, stigla je šansa u vidu penala, Robert Mak je preuzeo odgovornost - i promašio!

Tačnije, sjajno je intervenisao Tekin, lopta se odbila od prečke i potom završila u njegovom posedu, za delirijum Turaka.

Igrači Fenera čestitaju golmanu Tekinu na odbranjenom penalu Foto: Tanjug/Ap

Igrači Fenera, koji su u turskom prvenstvu batrgaju da pobegnu iz donjeg dela tabele, uspeli su u nameri da sačuvaju "minimalac", ali jasno je da ih u Sankt Peterburgu čeka paklen izazov do plasmana u narednu rundu.

Za goste je čitav meč na terenu proveo Branislav Ivanović.

Meč u Istanbulu, kao i svaki na startu nokaut faze oba evropska takmičenja, počeo je minutom ćutanja za preminulog Emilijana Salu.