≫

Bajern od prvog minuta gubio, dvaput stizao zaostatak i pobedio Augsburg

Koman je odigrao vrhunski

• 0

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su kao gosti Augsburg u meču 22. kola Bundeslige 3:2.

Bajern je od dolaska Nika Kovača igrao promenljivo zbog čega je više puta bio na udaru navijača, ali se ovog puta izvukao iako je dvaput gubio. Protiv Augsburga mu je od starta falilo i sreće. Već u prvom minutu domaćin je poveo jer je Gorecku u nogu pogodila lopta i odbila se u mrežu.

Kimih u 17. minutu sjajno centrira i nabacuje Kingsliju Komanu na drugoj stativi, a ovaj iz drugog plana pogađa za 1:1. Međutim, to nije bilo sve od Augsburga. U 23. minutu Đi Dong Von je bio na pravom mestu na oko 15 metara i zakucao je loptu pod prečku za 2:1.

Bajern se vraća u nadoknadi prvog poluvrmena. Koman je dobio pas od Levandovskog na levoj strani, izvukao se dovoljno da može da šutira po zemlji i kroz noge matira golmana Augsburga za 2:2. Preokret i pobedu Bajernu doneo je David Alaba u 53. minutu kada ga je strelac dva gola pronašao između tri igrača Augsburga.