Dinamo Zagreb u osmini finala omladinske Lige šampiona

Klinci Modrih pobedili Ruse

• 0

Mladi fudbaleri Dinama iz Zagreba prošli su u osminu finala omladinske Lige šampiona, pobedom nad moskovskom Lokomotivom posle penala 5:4. Nakon regularnih 90 minuta bilo je 1:1. Zagrepčani su poveli golom Leona Šipoša u 13. minutu i bili su bolji do kraja poluvremena.

Lokomotiva je u nastavku imala penal koji nije iskoristio Titkov, da bi Rusi ipak izjednačili u nadoknadi vremena golom Fajzulina. Moskovljanima to nije pomoglo jer je Osnov u penal seriji promašio jedanaesterac i njegov tim je ostao bez plasmana dalje.

U osmini finala su Atletiko Madrid, Barselona, Liverpul, Porto, Ajaks, Hofenhajm, Real Madrid i Mančester junajted, Herta i ostala su još dva mesta. Za njih se nadmeću Čelsi - Monako i PAOK - Totenhem.