≫

Rukomet, nespretno ispucavanje Levantea i dva penala spasili Real

Levante sa dva kiksa poklonio pobedu Realu

• 0

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Levante 2:1 u 25. kolu Primere. Oba gola Kraljevski klub je dao sa bele tačke, prvo Karim Benzema, pa potom i Garet Bejl, dok je jedini gol za Levante dao Marti Rodžer.

Enis Bardi je u 42. minutu nakratko ušao u ulogu golmana pa je centaršut Luke Modrića probao da odbrani rukom. Sudije su to primetile i Real je dobio prvi jedanaesterac.

Benzema je šutirao u desnu, Aitor Abarisketa se bacio u levu stranu i Madriđani su poveli 1:0.

Levante u nastavku uspeva da izjednači kada je Marti utrčao u kazneni prostor kroz sredinu i ubačenu loptu Moralesa pretvorio u lep udarac iz prve i gol u malu mrežu.

Dukure je u 78. minutu Kazemira zamenio za loptu i umesto nje je umalo napucao igrača Reala. To je bilo dovoljno za još jedan penal kojim je Bejl postavio konačan rezultat.

Do kraja utakmice je bilo nervoze na obe strane, pa su isključeni Naćo i Roćina koji je u trenutku kada je "pocrveneo" već bio na klupi.