Projektili leteli na Teatru snova, Lukaku u finišu presudio Sautemptonu!

Junajted istiska Arsenal u borbi za Ligu šampiona

• 0

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Sautempton u meču 29. kola Premijer lige.

Ole Gunar Solskjer ne posustaje ni kada gubi! To je jasna poruka posle ove utakmice iako je Junajted gubio od 26. minuta kada je Francuz Jan Valeri poslao pravu raketu sa 27 metara i ostavio Davida De Heu nemoćnog.

Andreas Pereira poravnava rezultat u 53. minutu ništa lošijim golom. Crveni đavoli su krenuli u polukontru, Pereira je šutirao sa više od 25 metara.

Samo šest minuta posle toga, Lukaku zalama udesno i pogađa dalji ugao po zemlji za preokret i 2:1. Međutim, taj gol je sporan jer je kod pasa Pereire za Belgijanca, Romelu bio u ofsajdu.

Sautempton se ne predaje ni posle toga, pa Vord-Praus iz slobodnog udarca u 75. minutu fantastično pogađa i treći "projektil" na utakmici.

Junajted još jednom uspeva da povede u 89. minutu kada je Fred pronašao Lukakua malo izvan šesnaesterca, a Romelu se okrenuo i šutirao. Još jednom je pogodio, da bi posle toga Pogba promašio penal kojim je mogao da overi pobedu.

Junajted posle novog trijumfa ima 58 bodova i popeo se na četvrto mesto, dok je Arsenal peti sa bodom manje. Sautempton je 17. sa 27 bodova i nalazi se veoma blizu zone ispadanja.