≫

Dmitrović fantastično skinuo zicer Mendezu i odbranio Eibarovu pobedu nad Seltom! (VIDEO)

Pobedi Eibara kumovao srpski golman

• 2

Fudbaleri Eibara pobedili su Seltu iz Viga 1:0 na svom terenu, u 26. kolu Primere. Jedini gol za Eibar dao je Enrih u 87. minutu meča, a na golu domaćeg tima je bio srpski golman Marko Dmitrović.

On je prethodnih meseci imao poteškoća sa povredom prepona zbog čega je morao i na operaciju, a dva meseca pre novembra je igrao pod injekcijama.

Srbin nije imao mnogo posle među stativama jer je samo jedan udarac fudbalera Selte išao u gol, mada je tim iz Viga imao dve opasne šanse za pogodak. Taj jedan udarac Braisa Mendeza u sedmom minutu uspeo je da skine sjajnom odbranom, dok je u drugoj situaciji Maksimilijano Gomez pogodio okvir gola.

S druge strane, Eibar je mogao da trijumfuje i ubedljivije da je Čarls u 67. minutu iskoristio penal. Eibar je pobedom zadržao svoje mesto na sredini tabele i deveti je sa 34 boda, dok je Selta 17. sa 25 bodova.