≫

Dinamo tukao Benfiku u Zagrebu, Hrvatska će imati dva predstavnika u LŠ! Inter promašio penal u Frankfurtu (VIDEO)

Veliki uspeh za hrvatskog šampiona koji je mogao i ubedljivije da slavi

• 26

Fudbaleri Dinama iz Zagreba napravili su malo iznenađenje u prvom meču osmine finala Lige Evrope! Iako su igrali na svom terenu, nisu bili favoriti protiv Benfike! Međutim, uspeli su da pobede sa 1:0 golom Bruna Petkovića sa bele tačke!

Petković je bio strelac u 38. minutu nakon što je Ruben Dijas napravio faul u kaznenom prostoru, a zahvaljujući ovom trijumfu Modrih Hrvatska će u sezoni 2020/21 imati dva predstavnika u kvalifikacijama za Ligu šampionima.

Dinamu je za to bio potreban minimum jedan remi u ovom dvomeču kako bi Hrvatska prestigla Dansku i Švajcarsku.

Ipak pitanje je kako bi se ovaj duel završio da Livaković u 7. minutu nije odbranio zicer Grimaldiju. Pomenićemo i to da je srpski reprezentativac Andrija Živković igrao poslednjih 20 minuta za goste.

Ajntraht i Inter su u derbiju u Frankfurtu odigrali bez golova, a najbliži istom bio je Marcelo Brozović sredinom prvog poluvremena.

Ipak, Hrvat je promašio penal koji je sam po sebi bio sporan. Osim tog penala, Inter nije imao nikakvu šansu, dok su domaći pretili najviše preko Halera i Jovića koji nisu imali sreće. Pored Jovića, i Filip Kostić i Mijat Gaćinović su igrali za Ajntraht.

Veliki šamar na svom terenu doživeo je Zenit od Viljareala (1:3), kao i Sevilja od Slavije (2:2) dok je Arsenal poražen od Rena u Francuskoj sa 3:1.