≫

Ludački preokret Njukasla, evrogol Svetaca šokirao Sparse, Fulam čekirao kartu za Čempionšip! (VIDEO)

Mečevi 30. kola Premijerlige koji su počeli u 16 sati doneli su pravu ludnicu na terenima.

• 1

Fudbaleri Njukasla pobedili su Everton sa 3:2 i to posle velikog preokreta u kojem su na poluvremenu gosti vodili sa 2:0.

Gosti su odlično ušli u meč i poveli već u 18. minutu golom Kalver-Luina, da bi prednost udvostručio Ričarlison u 32. minutu, samo dva minuta posle promašenog penala Ričija.

Ipak, popularne Svrake uspele da nadoknade 2 gola prednosti i to golovima Rondona i igrača utakmice, Pereza.

Zanimljivo je bilo i u duelu Sautemptona i Totenhema u kojem su domaći fudbaleri slavili sa 2:1, takođe posle preokreta.

Gosti su poveli preko Harija Kejna u 26. minutu da bi se na prvi naredni gol čekalo sve do pred kraj utakmice. Tako je Valeri pogodio u 76. minutu za izjednačenje, da bi samo 5 minuta kasnije Vard-Praus evrogolom iz slobodnog udarca doneo svom timu preokret vredan 3 boda.

U ostalim mečevima, Fulam nije uspeo da iznenadi Lester na gostovanju, na kojem je izgubio sa 3:1 i tako povećao svoje šanse da ispadne u Čempionšip. Bornmut je pobedio Hadersfild sa  2:0, a Kardif je na svom terenu slavio protiv Vest Hema rezultatom 2:0, strelci za Velšane bili su Hole u četvrtom i Kamarasa u 52. minutu meča.