≫

Skandal u Premijer ligi: Sudija poništio, pa priznao neregularan gol Sitija! (VIDEO)

Očiglednu sudijsku pomoć imali su Građani protiv Votforda, Sterling dao tri gola za 13 minuta

• 5

Burno je bilo u Mančesteru, Siti je slavio protiv Votforda 3:1 uz het-trik Rahima Sterlinga za samo 13 minuta, ali uz kontroverzni prvi gol koji je "pao" posle očiglednog ofsajda napadača Građana.

Prvi deo meča završen je bez golova, gosti su uspeli da "otupe" oštricu ofanzive Gvardiolinog tima, međutim potpuno su posustali pošto im je učinjena nepravda već u povoju drugog poluvremena.

Sterling je u 46. minutu pogodio dalji ugao gola gostiju, ali je svemu prethodila njegova nedozvoljena pozicija u trenutku kada mu je Aguero grudima spustio loptu u "for".

Sterling je u tom trenutku barem pola metra bio u ofsajdu.

Skandalozno je i to što je isprva gol poništen na signalizaciju pomoćnika koji je lepo procenio situaciju, ali je onda priznat posle konsultacija mahača i glavnog arbitra Pola Tirnija.

Igrači Votforda bili su u čudu, negodovali su, ali uzalud, Siti je imao vođstvo od 1:0.

Rahim Sterling slavi gol protiv Votforda Foto: Tanjug/Ap

VAR inače nije u upotrebi kod premijerligaša, već samo gol-tehnologija. Probno se koristi u mečevima FA Kupa.

Taj trenutak potpuno je poremetio goste, što je Sterling još dva puta iskoristio, kompletirao het-trik za trijumf koji je Siti izdigao u vrh tabele, četiri boda više ispred pratećeg Liverpula.

Delofeu je postigao utešni gol za Votford kada je sve već bilo rešeno.