≫

Grimaldo projektilom razneo snove Dinama, Slavija u 119. minutu izbacila Sevilju! (FOTO)

Uzbudljive završnice u Češkoj i Portugalu!

• 1

Fudbaleri Benfike plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope posle jako uzbudljivog revanš meča u Portugalu u kom su produžeci odlučili pobednika u okršaju sa Dinamo Zagrebom.

Herojski trijumf ostvarila je i Slavija iz Praga koja je sa 4:3 pobedila Sevilju i eliminisala je iz daljeg toka takmičenja takođe posle dodatnih pola sata igre.

Dinamo je posle prvog meča u Zagrebu neočekivano pobedio portugalskog velikana sa 1:0 i potajno se nadao da može do završnice drugog po rangu evropskog fudbalskog takmičenja.

Nadu je za pola sata odložio Žonas u 71. minutu kada mu je glavom Pizi spustio loptu do linije 16 metara, a Žonas gađao u ugao tako da Livaković ne može da dohvati loptu. Benfika je tako anulirala prednost iz Zagreba i otišlo se u produžetke.

Samo četiri minuta je bilo potrebno Feru da ispali projektil sa 25 metara i pogodi malu mrežu za 2:0 i ukupno 2:1. Da sve bude još gore po Zagrepčane, promašili su nekoliko odličnih prilika, a Stojanović je dobio crveni karton u 104. minutu.

Krešendo Benfike i potop Dinama nastupio je u 105. minutu kada se Grimaldo namestio i fantastičnim šutem sa distance ostavio Livakovića ukopanog na gol liniji dok su Zmajevi već slavili na drugom kraju terena.

Slavija je uspela nekako da eliminiše Sevilju, mada dvema ekipama nije bilo dovoljno 180 minuta fudbala da reše pitanje pobednika dvomeča. I obe utakmice su posle regularnog toka završene 2:2!

Praški tim je u revanšu poveo u 15. minutu pogotkom Ngadeu-Ngađuija, da bi do poluvremena Ben Jeder izjednačio sa bele tačke. Međutim, odmah na startu drugog dela Slavija vraća prednost penalom Součeka.

Brzo se Sevilja konsolidovala i u 54. minutu izjednačila volejčinom Munira El Hadadija.

Sevilja je prvi put na utakmici povela u produžetku. Promes je u 98. minutu poslao skoro idealan centaršut do peterca gde je bio Vaskez koji glavom donosi 3:2 svom timu. Četiri minuta kasnije - novo izjednačenje!

Van Buren dobija loptu od Souceka, za trenutak vuče loptu i okleva, ali onda sa sedam, osam metara šutira po zemlji u dalji ugao "kroz" svog čuvara i vraća Slaviju u igru.

Velika sreća, šut Traorea i pomalo panična reakcija Kjaera na gol liniji, bili su potrebni da Slavija u 119. minutu baci u delirijum sve na stadionu i obezbedi prolaz u četvrtfinale Lige Evrope.

Liga Evrope, revanš mečevi osmine finala (timovi sa zvezdicom idu dalje)

Dinamo Kijev - Čelsi* 0:5 (0:3) (prvi meč 3:0 Čelsi)