Atletiku je Ronaldo još u glavi: Baskijci ošamarili Madriđane, mali Kodrov krenuo očevim stopama (VIDEO)

Veliko veče za Baskijce, "pao" je favoreizovani Atletiko

• 1

Atletiko Madrid se definitivno nije oporavio od šok eliminacije od Juventusa u Ligi šampiona, pa je Atletik u Baskiji "dosolio" na svežu ranu Simeonovoj četi.

U okviru 28. kola Primere, na "San Mamesu", ekipa Gaicke Garitana savladala je Madriđane 2:0 golovima Injakija Vilijamsa u 73. minutu i Kenana Kodra u 85. - minut pošto je ušao sa klupe!

Očigledno je da su gosti bili istrošeni posle gostovanja u Torinu, Ronaldo im je još "u glavama", bilo je tu i razmirica unutar svlačionice, pa je i ovaj rezultat samo posledica trenutnog stanja u taboru drugoplasiranog tima Primere.

Pogledajte i sve najzanimljivije detalje sa utakmice.

Sva letargičnost Madriđana videla se i u kontri koja je prethodila vodećem golu Baskijaca, Injigo Kordoba je poslao pas pred gol gde je super brzi Vilijams imao jednostavan zadatak pored statičnog defanzivca i golmana Atletika.

Goste je dotukao momak čiji je otac svojevremeno "žario i palio" španskim fudbalom u dresu Tenerifa.

Njegov naslednik Kenan stavio je tačku na trijumf Bilbaoa, i to tek što je zakoračio na teren kao rezerva. Uspeo je da uhavti jednu loptu, imao je i sreće pritom, pošto se ona odbila o igrača Atletika koji je uklizao - i u paraboli ušla u mrežu!

Madriđane je ovaj poraz ukočio u poteri za Barselonom koja ima sedam bodova više, uz meč više od Atletika.