≫

Liverpul naneo Kotidžersima sedmi poraz u nizu, Everton piše otkaz Sariju! (FOTO) (VIDEO)

Mitrović i na ovom susretu nije uspeo da se upiše u listu strelaca

• 3

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju Fulam sa 2:1 i tako naneli klubu iz Londona sedmi poraz u nizu.

Kraj krize popularnih Kotidžersa se ne naslućuje jer je posleLester prošle nedelje, i Liverpul nastavio da rešeta njihovu mrežu. Ipak, ovoga puta viđen je nešto neizvesniji meč.

Prvo je Mane u 26. minutu postigao vodeći pogodak za gostujuću ekipu, a nalete gostiju, i njihovu želju da postignu i drugi gol, domaći fudbaleri nekako su uspeli da zaustave.

Salah nije uspeo da se upiše u listu strelaca na ovom susretu; Foto: Tanjug/AP

U nastavku,  Fulam je postigao gol u 65. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem se našao Ajite. Potom je usledilo pravo ludilo na terenu, kada je prvo Mane pogodio pečku, a na njegov napad odgovorio je bivši fudbaler Redsa Rajan Babel, i to, golom u 74. minutu.

Na kraju, slavlje, i nada Fulama da može makar do boda, trajala je samo 7 minuta, pošto je Džejms Milner iz penala postavio konačnih 2:1.

U drugom nedeljnom meču Premijerlige fudbaleri Evertona sa 2:0 su pobedili Čelsi i tako "gurnuli" Plavce na 6. mesto tabele.

Posle poluvremena bez golova, usledio je vodeći pogodak Ričarlisona u 49. minutu, i to, posle gužve u petercu gostiju. Do kraja, Sari je pokušao da izmnenama prodrma svoj tim. Ušli su Loftus-Čik i Žiru, a iz igre su izašli Barkli i Iguain.

Ipak, promene nisu donele željeni rezultat, pa je tako dosuđen penal za domaće fudbalere koji je prvo promašio Sigurdson, da bi se odmah ispravio i posle odbitka, duplirao prednost svog tima.