≫

Srbin sa dva gola zalečio Dinamove evro rane: Penaldžija Andrić pokorio Goricu, ponovo je prvi golgeter Hrvatske!

Komnen oba puta preuzeo odgovornost sa "bele tačke"

• 0

Zagrebački Dinamo gostovao je Gorici u okviru 25. kola hrvatske lige i došao do pobede rezultatom 2:1, uz dva gola srpskog napadača Komnena Andrića.

To su mu bili 12. i 13. pogoci u sezoni, pa je sada ponovo lider na listi najboljih strelaca lige!

"Modrima" je ovaj meč došao nekoliko dana nakon eliminacije u osmini finala Lige Evrope od Benfike, trener Nenad Bjelica je poprilično "izmešao" sastav u kome je bilo mesta i za bivšeg golgetera OFK Beograda.

Andrić, koji je zimus stigao u klub iz Zaprešića, sa dva gola opravdao poverenje, doduše oba je dao iz penala.

Prvi je sam iznudio, igrao se 25. minut kada je preuzeo odgovornost i pogodio za vođstvo Zagrepčana.

U nastavku, svirana su još dva penala.

Kristijan Lovrić je sa "bele tačke" poravnao rezultat u 58. minutu, a samo tri minuta kasnije pnovo isti scenario na drugoj strani: novi penal i novi gol u režiji Andrića.

Dinamo je ovom pobedom dodatno učvrstio prvo mesto ispred drugoplasirane Rijeke te sada ima ogromnih 20 bodova prednosti (Rijeka igra derbi protiv Osijeka od 17.30), dok je Gorica ostala šesta sa dva boda manje od petog Hajduka.