≫

Ben iz penala prekinuo mučenje Zvezde protiv Mačve (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli preokrenuli rezultat protiv Šapčana i slavili sa 2:1

• 50

Jedva!!! Tako najlakše i najkraće možemo objasniti pobedu Crvene zvezde protiv Mačve u okviru 28. kola Super lige Srbije - 2:1 (1:1).

Mučila se Zvezda kao retko kad ove sezone, pogotovo na Marakani, ali je nesmotren faul golmana Mačve Dušana Puletića obezbedio crveno-belima priliku da u 74. minutu sa bele tačke dođu do tri boda.

Strelac je bio El Fardu Ben, a oboren je Ričmond Boaći. Upravo je Boaći pogodio za poravnanje Zvezde u 37. minutu, dok se Petar Gigić odlično snašao u 15. minutu i doneo prednost Šapčanima.

FK CRVENA ZVEZDA - FK MAČVA 2:1 (1:1)

(Boaći 37, Ben 74 - Gigić 15)

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Milunović, Babić, Rodić (Jovičić 80), Jovančić, Ben, Čaušić, Marin, Joveljić (Pavkov 57), Boaći (Simić 83)

Klupa: Popović, Savić, Vulić, Vukanović.

Mačva: Puletić, Pejović, Mijailović, Ristivojević, Tošić, Ivić, Adamović, Marković, Milosavljević, Gigić (Šušnjar 67), Jeremić.

Klupa: Savić, Jovanović, Marić, Marveđio, Božić, Đoković.

Nije Puletić sigurno krivac što je Zvezda dobila penal. Nije ni imao drugu opciju nego da nogom pokuša da stigne loptu pre Boaćija. Da nije, napadač iz Gane bi ga svakako obišao i verovatno pogodio praznu mrežu.

Upravo je Puletić bio glavni ''krivac'' što crveno-beli do tog 74. minuta nisu već imali prednost. Tu, pre svega, mislimo na one njegove dve odbrane u drugom poluvremenu. Najpre je na gol liniji zaustavio loptu posle šuta Boaćija sa tri metra, da bi potom vrhovima prstiju izbacio loptu u korner posle šuta Bena sa 16 metara.

Igrači Mačve slave gol na Marakani Foto: MN Press

Kod onog udarca Joveljića u 50. minutu ništa nije mogao, ali je imao sreću da lopta prođe pored desne stative njegovog gola. To je ujedno i builo sve što smo videli u drugom poluvremenu.

A što se tiče igre u prvom, vredi pomenuti da Zvezda sem gola nije uradila ništa.

Jeremić iz Mačve je prvi imao šansu, kada je lopta otišla preko gola u 6. minutu, a onda i kontranapad Šapčana za gol devet minuta kasnije.

Boaći je bio najagilniji u redovima Zvezde i u prvom delu. Imao je dve prilike pre gola u 37. minutu, a onda je odlično uhvatio loptu nakon što mu je Čaušić grudima spustio loptu.

Rodić se vratio na teren posle povrede i učestvovao je kod prvog gola Zvezde Foto: MN Press

Zvezda je u 45. minutu mogla do potpunog preokreta, ali je šut Marina glavom odbranio pomenuti Puletić.

Crveno-beli su na taj način zadržali sedam bodova više u odnosu na Radnički koji je nešto ranije savladao Rad sa 2:0.

Pomenimo i to da crveno-bele do kraja regularnog dela prvenstva očekuje gostovanje protiv Bačke i domaćinstvo protiv Proletera.