≫

Čelsi skandaloznim golom iz ofsajda ukrao pobedu Kardifu! (VIDEO)

Kardif se bori za opstanak i prima gol iz ofsajda u 85. minutu

• 2

Fudbaleri Čelsija pobedili su Kardif posle preokreta sa 2:1 u meču 32. kola engleske Premijer lige.

Kardif je poveo golom Kamarase u 46. minutu, posle prvog poluvremena u kom je Čelsi imao jalovu inicijativu i šest udaraca ka golu.

Sve to nije vredelo kada je Arter zavrnuo loptu ka kaznenom prostoru Čelsija gde je Kamarasa namestio nogu, pogodio ugao i ostavio ukopanog Arizabalagu na gol-liniji.

Čelsi je izjednačio u 85. minutu, golom iz očitog ofsajda. Markos Alonso je posle kornera bio najviši u skoku na petercu, prebacio ju je do Sezara Aspilikuete, a ovaj je bar metar bio iza leđa odbrane Kardifa. Istovremeno je u ofsajdu bio i Loftus Čik.

Sudije to nisu videle i Aspilikueta je glavnom nesmetano zatresao mrežu za 1:1. Šest minuta kasnije, u prvom minutu nadoknade Loftus Čik se iskrao na drugoj stativi, VIlijan je centrirao, a njegov saigrač glavom pogodio za 2:1.

Čelsi je ovom pobedom ostao na šestom mestu sa 60 bodova, ali je samo bod iza trećeplasiranog Totenhema. Kardifu je ova pobeda mogla da znači sve u borbi za opstanak jer je Kardif 17. na tabeli Premijer lige sa 28 bodova, pet manje od Barnlija.