≫

Teror Bundes Srba! Dva gola Kostića, jedan Jovića za delirijum u Frankfurtu - blizu je i ta Liga šampiona! (VIDEO)

Grabi tim iz naših igrača ka eliti, Filip rešio pitanje pobednika, Luka stavio tačku na ubedljivo izdanje

• 14

Veselo je u Frankfurtu ove sezone, Ajntraht igra sjajan fudbal, a pobede i uspehe boje srpski fudbaleri na čelu sa prvim golgeterom Lukom Jovićem

Nije bilo Gaćinovića, pa su Jović i Kostić "gurali" tim Adija Hitera, Filip kao dvostruki strelac, a Luka golom za overu trijumfa protiv Štutgarta od 3:0, i pomak na četvrto mesto ispred Menhengladbaha - ono koje naredne sezone garantuje igranje u Ligi šampiona.

Ajtraht, sa ovakvom ekipom i neverovatnim navijačima, sasvim sigurno zaslužuje da bude među evropskom elitom.

Pogledajte delirijum na "Commerzbank-Areni" nakon prvog gola srpskog reprezentativca na koga Krstajić nije mogao da računa za mečeve sa Nemačkom i Portugalijom zbog lakše povrede.

Sjajno je odreagovao Kostić posle srećnog odbitka, lopta mu je pala pred noge i iz teške pozicije "zakucao" loptu pod prečku.

U nastavku, Ajntraht je prepustio inicijativu "Švabama" koje očajnički jure bodove spasa, i sačekali priliku da zadaju rivali završni udarac - i ponovo je Kostić bio egzekutor. Sjajno ga je "izbacio" Hrvat Ante Rebić pošto je Srbin sprintao iza leđa odbrane rivala, a onda rutinirano završio akciju, za 2:0 u 64. minutu.

Za kraj, svoj 16. gol ove sezone, i egal na listi strelaca sa Alkaserom, Jović je postigao u 84. minutu na asistenciju Da Koste. Bio je na pravom mestu u situaciji iz koje je bilo gotovo nemoguće promašiti nebranjeni gol.

Imaće srpski napadač težak zadatak da do kraja sustigne trenutno prvog strelca lige Roberta Levandovskog koji je odmakao sa 19 pogodaka.