≫

Spektakl u Londonu, Milivojević svedok istorije Totenhema: Prvi meč "Pevaca" na vanzemaljskom stadionu, Son prvi strelac (FOTO)

Veliki dan za sve navijače Pevaca, pobede upisali Siti i Čelsi

• 0

Totenhem je priredio feštu za svoje navijače, prvi put su igrači Maurisija Poketina odigrali meč Premijer lige na novom, supermodernom stadionu, uz spektakularan vatromet pre početka utakmice sa Kristal Palasom.

U takvom ambijentu pobeda nije mogla da izostane, a u istorijske almanahe kluba ostaće upisano ime Korejanca Sona kao strelca prvog gola na novom igralištu, što je bio uvod u sigurnu pobedu od 2:0 (0:0).

Na drugoj strani Luka Milivojević je odigrao čitav meč za goste koji nisu uspeli da pokvare žurku u severnom delu Londona, mada im ostaje prijatno sećanje na činjenicu da su bili akteri istorijskog momenta u komšiluku.

Pogledajte sjajan ugao iz ptičije perspektive velelepnog fudbalskog objekta, novog doma fudbalera Totenhema.

Simbol Totenhema, Pevac, dominira na vrhu novog stadiona Foto: Tanjug/AP
Totenhem je u izgradnju novog stadiona uložio pola milijarde evra Foto: Tanjug/AP
Navijači Totenhema želeli su da budu deo istorije Foto: Tanjug/AP

Son je bio strelac u 55. minutu, na oduševljenje navijača koji su ispunili tribine za ovu priliku. Lepo je Korejanac sebi izgradio poziciju za udarac, golman je ostao "ukopan" nakon njegovog udarca, daleko van domašaja lopte.

Konačan rezultat postavio je Kristijan Eriksen u 80. minutu.

U preostala dva meča odigrana u sredu, Siti je rutinirano savladao Kardif 2:0 na svom terenu uz golove De Brujnea u Leroja Sanea, oba za prvo poluvreme.

Pogodak Belgijanca bio je vrlo efektan, iz gotovo "mrtvog ugla" uspeo je Belgijanac da zakuca loptu pod prečku gola gostiju iz Velsa.

U još jednoj utakmici odigranoj u Londonu, Čelsi je stigao do lake pobede nad Brajtonom - 3:0.

Strelac vodećeg gola bio je Žiru u 38. minutu, a posao su u roku od tri minuta, u drugom poluvremenu, završili Azar i Hadson-Odoi.