Lajpcig nastavio pobednički niz, Štutgart sve bliži ispadanju! (FOTO) (VIDEO)

Borba za titulu u Nemačkoj postaje sve zanimljivija

• 0

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Volfsburg sa 2:0 u okviru 29. kola nemačke Bundeslige i tako nastavili "poteru" za vodećim Bajernom i Borusijom Dortmund.

Popularni Crveni bikovi praktično su rešili meč u prvih pola sata jr je prvo Kampl pogodio za početno vođstvo u 16. minutu, da bi u 28. Verner duplirao vođstvo i postavio konačan rezultat.

Do kraja, obojica trenera su u drugom delu iskoristilui sve izmene, ali one nisu uticale na promenu rezultata.

I ekipa Verdera je upisala pobedu, a sa 2:1 pobedili su goste iz Frajburga u meču u kojem su sva tri gola postignuta u završnici meča.

Tim iz Bremena je poveo u 77. minutu golom Klasena, Gebre Selasije je osam minuta kasnije duplirao prednost, a poraz Frajburga je ublažio Valdšmit u nadoknadi vremena. Srpski internacionalac  Miloš Veljković je odigrao svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi.

U ostalim mečevima, pobede su zaeležili gosti. Tako je Bajern Leverkuzen slavio protiv Štutgarta 1:0, i tako ga dodatno približio selidbi u niži rang, dok je Hanover izgubio od Borusije Magdengladbah istim rezultatom.