≫

Mitrović asistirao za gol Fulama, kasno paljenje i konačno pobeda Kotidžersa! (VIDEO)

Mitrović i saigrači su "pojeli karamele"

• 2

Fudbaleri Fulama pobedili su Everton u meču 34. kola engleske Premijer lige sa 2:0.

Kotidžersi su oba gola dali u drugom poluvremenu i ostvarili trijumf tek toliko da ne zaborave kako izgleda pobediti u Premijer ligi u kojoj ih sledeće sezone neće biti.

Fulamu je ovo tek peta pobeda u teškoj sezoni u kojoj su se ozbiljno potrošili na pojačanja i ozbiljno omanuli sa istima. Prvi gol su igrači u belim dresovima na Krejven kotidžu dali u 46. minutu. Rajan Babel je povukao sa levog krila i ušao u kazneni prostor.

Okružen trojicom, dodao je u sredinu do Toma Kernija koji je instinktivno šutirao iz prve i pogodio donji desni ugao gola Evertona.

Fulam duplira prednost u 68. minutu. Igrači Fulama su presekli napad Totenhema, lopta je stigla do Aleksandra Mitrovića, a Mitar je pametnim dodavanjem iskoristio Babelovu brzinu.

Holanđanin je pretrčao više od pola terena i izašao sam ispred Džordana Pikforda i lagano ga savladao za 2:0. Fulam je posle ove pobede pretposlednji (19.) sa 20 bodova, dok je Everton na sredini tabele na devetom mestu sa 46 bodova.

U ostalim mečevima Vulverhempton je poražen od Sautemptona 3:1, Barnli je slavio 2:0 protiv Kardifa, a Bornmut je pregazio Brajton sa 5:0.