≫

Pogba "đavolski" precizan sa bele tačke: Junajted penalima pobedio Čekićare!

Jedini od tri gola na meču iz igre dao je Vest Hem

• 0

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Vest Hem u meču 34. kola engleske Premijer lige sa 2:1 na svom Old Trafordu.

Junajted je poveo golom Pola Pogbe iz penala u 19. minutu. Snodgras je veoma loše reagovao i startovao na Huana Matu posle povratne lopte Marsijala, Španac je pao a sudija Grejem Skot je dosudio najstrožu kaznu.

Pogba je bio siguran, ali Vest Hem se nije predao. Na početku drugog poluvremena Manuel Lanzini je driblao sa leve strane šesnaesterca Mančestera i zatvorila su ga dvojica defanzivaca Crvenih đavola.

Međutim, ostavili su mu dovoljno prostora da podigne loptu do druge stative gde je bio Felipe Anderson koji je uklizavanjem pogodio mrežu za 1:1.

Junajted ipak dolazi do pobede i to drugim penalom na meču, sa istim strelcem i ishodom u 80. minutu. Markus Rašford je u kontri petom produžio fantastičnu loptu do Marsijala, njega je Ogbona oborio i Skot je još jednom svirao jedanaesterac.

Pogba je zakucao loptu u levi ugao gola Čekićara i obezbedio nova tri boda za tim Ole Gunara Solskjera. Junajted je peti u Premijer ligi sa 64 boda i ima dva manje od Čelsija, dok je Vest Hem 11. na tabeli sa 42 boda.