≫

Madridu se "smeše" tri tima u Ligi šampiona: Moćni Hetafe "sredio" i Sevilju uz dve identične VAR intervencije za penale (VIDEO)

Tehnologija rešila derbi za četvrto mesto u Primeri

• 0

Hetafe je napravio džinovski iskorak ka snu koji se zove Liga šampiona!

Tim iz madridskog predgrađa je u duelu sa direktnim rivalom za čevrto mesto Seviljom, odneo pobedu od 3:0 koja mu je donela pomak na poziciju iza velikana Barse, Atletika i Reala!

Dva boda više tim našeg Nemanje Maksimovića sada ima od Andalužana na pet kola pre kraja neverovatno uzbudljive borbe za četvrto mesto koje garantuje napad na elitno takmičenje kroz kvalifikacije.

Uzbudljivo je bilo pred krcatim tribinama "Alfonso Peresa", Sevilja je stigla kao blagi favorit, međutim hrabri i za ovaj put oslabljeni Hetafe pripredio je novo malo čudo, istina uz dvostruku pomoć VAR tehnologije.

Zanimljivo, navijači su bili svedoci dve gotovo identične scene koje su rešile utakmicu i poslali je u jednom pravcu.

Naime, u 33. minutu, sudija je pokazao na penal posle potvrde iz VAR sobe, nakon što je igrača Sevilje Vaskeza, lopta ubačena iz kornera, udarila u ruku u skok duelu sa igračem domaćeg tima.

Penal je iskoristio Mata za vođstvo Madriđana.

U 43. minutu - desila se preslikana situacija kao maločas opisana.

Hetafe je imao korner, najbolji u skoku je bio igrač domaćeg tima i glavom pogodio u ruku Eskudera ovaj put, pa se ponovo čekala VAR odluka, a ona je išla u korist domaćeg sastava. Da situacija po Sevilju bude još poraznija, Eskudero, koji je zbog prigovora pre prvog penala dobio javnu opomenu, zaradio je drugi žuti karton i isključenje pred kraj poluvremena.

Molina je bio neumoljiv sa 11 metara i doneo Hetafeu 2:0, uz igrača više pred drugih 45 minuta.

Nastavak je bila rutina za domaći tim, a Molina je još jednim golom zapečatio trijumf ekipe za koju je Maksimović odigrao svih 90 minuta.