Kolarov "žabicom" overio pobedu Rome i mesto koje vodi Vučicu u Ligu šampiona!

Roma ubedljiva na svom terenu

• 0
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Rome pobedili su Kaljari bez mnogo problema sa 3:0 u 34. kolu italijanske Serije A na svom Olimpiku u Rimu, a treći gol je postigao kapiten Srbije Aleksandar Kolarov.

Vučica je čitav posao rešila već u prvih deset minuta jer su do tada Federiko Facio i Havijer Pastore postigli dva gola kojima je Roma bila u velikoj prednosti.

Odbrana gostiju je bila katastrofalna u petom minutu kod kornera kada je Facio uspeo u gužvi da se izbori za prostor i glavom udari loptu tek toliko jako da ona od stative pređe gol liniju za 1:0.

Samo tri minuta kasnije Džastin Klajvert je lepo ušao sa desnog krila ka sredini, dodao Pastoreu, a ovaj je iz prve naciljao desni ugao gola Kaljarija za 2:0.

U strelce se upisao i Kolarov u završnici meča. On je natrčao i pokupio odbitak posle dva udarca svojih saigrača i "žabicom" postavio konačnih 3:0 u 86. minutu meča.

Roma sada ima 58 bodova i nalazi se na četvrtom mestu koje je vodi u Ligu šampiona. Kaljari je deseti u Seriji A sa 40 bodova.