≫

Vardi razoružao Tobdžije: Lester pobedio Arsenal i gurnuo Čelsi ka Ligi šampiona! (VIDEO)

Arsenal je propustio šansu da zadrži 4. mesto na tabeli

• 0

Fudbaleri Lestera pobedili su na svom terenu Arsenal sa 3:0 i meču 36. kola Premijerlige Engleske.

Prvo poluvreme bilo je prilično ujednačenoi i neefikasno , a jedino što su navijači mogli da vide jesu kartonim od kojih jeMatlend-Nils dobio crveni u 36. minutu i tako ostavio svoj tim na cedilu.

U nastavku, popularne Lisice bile su rešene da, shodno situaciji, odnesu ceo plen iz ovog susreta, a prvo pravu priliku iskoristio je Tilemans u 59. minutu, posle snažnog centaršuta Medisona. Usledio je nešto mirniji period igre u kojem su Lisice bile strpljive, a Arsenal nemoćan da sa igračem manje preokrene rezultat.

Ipak, kada se očekivalo da neće biti promene rezultata usledio je potpuni šou i dva gola Vardija. Prvo je Šmajhel ispucao loptu koja je preskočila kompletnu odbranu protivnika, do nje je došao Vardi koji je pogodio prečku, da bi glavom ipak zatresao mrežu.

Isti igrač, u sudijskoj nadoknadi iskoristio je asistenciju Pereire i postavi konačan rezultat.

U poslednja dva kola Čelsi čeka Votford i gostuje Lesteru, dok će Arsenal ugostiti Brajton i gostuje Barnliju.