≫

Goleada u Novom Sadu - Proleter i Radnički ponovo odigrali prelaz iz 1 u 2 (VIDEO)

Podsetimo, i pre pola godine smo videli isti ovakav prelaz gde je Proleter vodio na poluvremenu, a na kraju izgubio

• 18

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su ekipu Proletera u Novom Sadu rezultatom 3:2 (0:1), a junak trijumfa Nišlija bio je trostruki strelac Nermin Naskić!

Kladioničarski rečeno - ponovo smo videli prelaz iz 1 u 2 u duelu ova dva tima, pošto je Proleter vodio sa 1:0 golom Srđana Vujaklije u 31. minutu.

Međutim, Haskić je za četiri minuta preokrenuo rezultat (50. i 54. minut) u ovom uvodnom meču 34. kola Super lige, da bi u 71. anulirao raniji gol Čovića za 2:2.

I u novembru smo, na meču ova dva tima, videli pomenuti prelaz iz 1 u 2 posle čega se u istraživanje o mogućem nameštanju uključila i UEFA. Epolog svega je bila kazna za Proleter koji mora da plati 2.5 miliona dinara.

Radnički je ovom pobedom sprečio Crvenu zvezdu da eventualno već u sredu matematički postane šampion. Razlika je sada tri boda (48:45), a crveno-beli imaju meč sa Vojvodinom od 16.00 časova na Karađorđu.

Vredi pomenuti i to da je Haskić krupnim korakom pobegao svojim pratiocima na listi strelaca. Fudbaler iz BiH ima na svom kontu 24 gola, Gomeš iz Partizana je drugi sa 17, dok je Ben iz Zvezde na trećem mestu sa 16 datih golova.