≫

Roma "preživela" penal u 96. minutu, Napoli penalom u 98. potvrdio vicešampionski lovor (VIDEO)

Burno je bilo na "Marasiju" i "San paolu"

• 1

Dve izrazito uzbudljive utakmice, obeležile su nedeljen utakmice 35. kola Serije A - Roma je odigrala samo 1:1 u Đenovi i tako se još više udaljila od četvrtog mesta, a Napoli je u još jednom trileru "okrenuo" protiv Kaljarija na svom terenu - 2:1.

Zajedničko za oba meča su penali duboko u nadoknadi vremena, s tim da su igrači Napolija svoj iskoristili u 98. minutu, a onaj na "Marasiju" zaustavio je golman "Vučice" Antonio Mirante i sprečio veću nevolju po svoj tim.

Do kraja sezone u Seriji A preostala su još tri kola, tako da šansa za Rimljane još uvek postoji u borbi da prestigne od danas čevrtoplasiranu Atalantu.

Ekipi Klaudija Ranijerija predstoje utakmice sa Juventusom, Sasuolom i Parmom.

Napolitanci, pak, bezbrižno čekaju sam finiš sezone, pošto su pobedom nad Kaljarijem matematički obezbedili drugo mesto, još jednom samo utešno iza neprikosnovenog osmostrukog uzastopnog prvaka Juvenutusa.

Pogledajte kako je golman Rome Mirante odbranio udarac Sanabrije u 96. minutu meča na "Marasiju".

Inače, oba gola u Đenovi "pala" su u poslednjih desetak minuta, a Roma je povela preko El Šaravija u 82, te tako bila u odličnoj poziciji pred finiš utakmice.

"Namirisali" su trojumf gosti, ali...

Sve se moglo okrenuti protiv Rimljana u samo nekoliko minuta, i to u nadoknadi vremena, kada je Đenova izjednačila preko Romera (91), a onda imala šansu da iz penala šokira rivala. Međutim, isprečio se Mirante i sačuvao bod.