Roma želi u Evropu: Džeko srušio Juventus u Rimu! (VIDEO)

Poslednja dva kola u Seriji A daće odgovor na pitanje ok će sa kog mesta u Evropu

• 3
FK Roma FK Juventus Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Juventus sa 2:0 u meču 36. kola Serije A.

Stara dama već je obezbedila titulu pa se meč u Rimu igrao za čast i prestiž, makar kada se tiče njih. Sa druge strane, Rimljani se grčevito bore za Evropu sledeće sezone, a osvojeni bodovi u ovom susretu svakako im, i te kako, znače.

Od samog starta viđen je tvrd i ujednačen meč. Tokom prvog poluvremena ni jedna ni druga ekipa nije uspela da dođe do gola.

U nastavku, Kristijano Ronaldo je postigao gol u 64. minutu, ali je sudija, posle gledanja VAR tehnologije, dosudio ofsajd. rasplamsala se borba u Rimu, a domaći fudbaleri zaigrali su otvorenije, napali gol rivala, a to im se isplatilo u 79. minutu. Lopta je na nekih dvadeset metara od gola došla do Džeka koji je odlično dodao do Florensija koji je sam izašao ispred golmana Ščešnia i savladao ga lob udarcem.

Do kraja, Rimljani su se potpuno razigrali i u sudijskoj nadoknadi duplirali rezultat preko Džeka. U sledećem kolu Juventus igra derbi sa Atalantom, dok Roma gostuje Sasuolu.