≫

Luda završnica Serije A: Juve i Napoli kreirali nikad luđu borbu za LŠ, očekuje nas i drama u borbi za opstanak (VIDEO)

Atalantu, Inter i Milan razdvaja samo jedan bod, Đenova u velikom problemu pred poslednje kolo

• 2

Fudbaleri Empolija upisali su "zlata vrednu" pobedu u pretposlednjem kolu Serije A, savladali su Torino 4:1 i tako se, za sada, spasili najgoreg scenarija i pre završne runde.

Tim Aurelija Andreacolija odigrao je najbolje u najvažnijem trenutku, i to protiv kandidata za Ligu Evrope, a možda i najbolju partiju sezone golovima su garnirali Akuah u prvom poluvremenu, te Brigi, Di Lorenco i Kaputo u nastavku, za slom Macarijevog sastava.

Iago Falke je pogodio za 1:1 u 56. minutu, ipak bilo je to sve konkretno sa napadačkog repretoara od "Bikova"ovog popodneva na "Karlo Kastelaniju", a da situacija bude gora - porazom su ostali bez šansde da se plasiraju u Evropu.

Epoliju ova pobeda znači i izlazak iz zone ispadanja, gde je sada Đenova, uz već otpisane Kjevo i Frosinone, pa će tim našeg Darka Lazovića u poslednjih 90 minuta najviše strepeti za opstankom među najboljima.

U poslednjoj rundi Đenova gostuje posrnuloj Fiorentini, a Empoli Interu gde sigurno neće biti popusta za goste kod "neroazura" koji se bore za ligu šampiona.

Srećni dobitnik 37. kola je definitivno Parma, jer je i matematički prebrinula pitanje opstanka pobedom nad Fjorentinom - 1:0.

Italy Soccer Serie A Fudbaleri Parme burno su slavili gol za pobedu nad Fiorentinom i opstanak u ligi Foto: Tanjug/AP

Bila je to tek prva pobeda sastava iz "Ređo Emilije" nakon devet kola bez trijumfa, ali u kako samo važnom momentu. Strelac na "Tardiniju" bio je igrač gostiju Žerson, čiji je autogol u 80. minutu rešio utakmicu.

Za goste, koji igraju očajno i posle dolaska Montele, Milenković je odigrao čitav meč, a Vlahović je ušao u 83. minutu umesto Daboa.

U poslednjem kolu nekoliko ekipa će strepeti, među njima je i Bolonja Siniše Mihajlovića, koja ima 40 bodova, koliko i Udineze i Fiorentina.

Ipak, Bolonja je u poziciji da joj ni poraz u poslednjem kolu sa Napolijem ne bi bio fatalan, a bod bi joj definitivno rešio sve brige oko opstanka.

Italy Soccer Serie A Legenda Kjeva Serđo Pelisije odigrao je posednji meč u karijeri Foto: Tanjug/Ap

Zanimljivo je bilo i u Milanu gde je Frosinone imao penal, koji nije realizovao. Nerealizovana šansa im se vratila u vidu dva gola, a Rosoneri su i dalje u igri za LŠ.

Međutim, ne pitaju se ništa s obzirom na to da imaju bod zaostatka u odnosu na Inter i Atalantu.

Neroazuri su doživeli težak poraz od Napolija (4:1), dok je Atalanta uzela zlata vredan bod Juventusu i eventualnom pobedom u poslednjem kolu protiv Sasuola igraće LŠ.

Mogla je Atalanta možda i do trijumfa,d a Mario Mandžukić u 80. minutu nije postigao sjajan gol.

Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/Ap