≫

Hrvati pobeđuju i kad su loši: Autogol najavio poraz Velsa u Osijeku, "kockasti" strepeli u finišu (VIDEO)

Lorens je bio tragičar ostrvske selekcije

• 11

Hrvatska fudbalska reprezentacija, nakon remija i pobede u prva dva duela kvalifikacija za Euro 2020, bila je pod imperativom pobede protiv Velsa, i ispunila očekivanja navijača u Osijeku - 2:1!

Bilo je i sreće za izabranike Zlatka Dalića, koji su do prednosti došli autogolom u 18. minutu.

Viceprvaci sveta su tada materijalizovali kontru preko Perišića, čiji je pas za Kramarića pred gol presreo defanzivac gostiju Džejmi Lorens - i nespretno plasirao loptu u nebranjenu mrežu. Nije uspeo da se zaustavi prilikom trka, i odreaguje drugačije, pa su tako Hrvati poveli u Osijeku.

Pogledajte tu situaciju.

Iako su održali 1:0 do poluvremena, izabranici Zlatka Dalića nisu briljirali, čak nisu imali nijedan šut u okvir gola u prvih 45 minuta, mada jesu u par situacija opasno pretili golmanu Velšana Henesiju.

Sa druge strane, ekipa koju je selektirao Rajan Gigs, pokazala se u dobrom svetlu, golman Livaković je u dve-tri situacije bio na mukama, a mnogo sreće imao je u desetom minutu kada je odbranio šut Vilsona sa kojim se našao "oči u oči".

Croatia Wales Euro 2020 Soccer Barišić "čisti" loptu pored Gereta Bejla Foto: Tanjug/Ap

Predah je dobro došao "vatrenima" koji su brzo posle izlaska iz svlačionice pogodili za 2:0.

Strelac je bio Perišić u 48. minutu, za miran nastavak meča po domaći sastav.

Ipak, "zakuvalo" se u 78. minutu golom Bruksa za 2:1, a prava drama viđena je u samoj završnici - i to pred golom Livakovića. Velšani su imali dve velike šanse, prvu u 88, kada je Vilson promašio "nepromašivo" posle centaršuta Bejla na "drugu stativu", a drugu u 92, i ponovo je to bio "zicer" - i opet je golman "kockastih" bio na visini zadatka.

Tako je završena drama sa srećnim krajem po Hrvate, koji posle tri meča imaju šest bodova i prvi su u svojoj grupi.