≫

Bosanci poveli u Torinu, pa sve prosuli u drugom poluvremenu: Insinje izrežirao preokret golom za TV špice (VIDEO)

Odlično izdanje selekcije Roberta Prosinečkog nije na kraju materijalizovano protiv prvog favorita grupe

• 9

Fudbalska reprezentacija Italije zadržala je maksimalan učinak u grupi J kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2020. godine, a do novog trijumfa stigla je nakon preokreta nad Bosnom i Hercegovinom - 2:1 (0:1).

Insinje je bio igrač odluke, postigao je fenomenalan prvi gol za egal, a u finišu utakmice poslužio Veratija kao "na tacni", ovaj pogodio za trijumf i slom odlične Bosne u utorak uveče u Torinu.

Ekipa Roberta Prosinečkog povela je preko Džeka u prvom poluvremenu, propustila još niz šansi, a onda bila kažnjena i dotučena na kraju, za drugi vezani poraz u ovom kvalifikacionom terminu.

Nisu razočarali reprezentativci BiH, odigrali su daleko bolje nego protiv Finske, međutim nekoliko "praznih" minuta ih je skupo koštalo protiv Manćinijeve "skvadre" koja je sa četiri pobede već obavila veliki posao na putu ka Euru.

Pogledajte majstoriju Insinjea za 1:1 početkom drugog poluvremena.

Italy Bosnia Herzegovina Euro 2020 soccer Edin džeko na utakmici protiv Italije Foto: Tanjug/Ap

U ostalim mečevima goleade su viđene u Astani, Bakuu, Majncu, Andori i Atini.

Kazahstan je sa laganih 4:0 savladao autsajdera San Marino, Slovačka je u Azerbejdžanu bila još ubedljivija (5:1), a najubedljiviji su bili Nemci koji su rezultaom 8:0 deklasirali Estoniju.

Na "Opel Areni" strelci za "Pancere" bili su Rojs dva puta, Gnabri takođe dva puta, dok su po jednom mrežu nejakih Estonaca tresli Gorecka, Gindogan, Verner i Sane.

Malo iznenađenje priredili su fudbaleri Jermenije, i to usred Atine, gde je Grčka u samo tri dana ponovo primila tri gola, u porazu od 3:2.