≫

Nestvarne scene na Kopa Amerika, Brazilu poništena tri gola u remiju sa Venecuelom! (VIDEO)

U čudu su prvi favoriti Kopa Amerika posle 90 minuta fudbala u Salvadoru

• 2

Fudbalske reprezentacije Brazila i Venecuele odigrale su, za "divno čudo", bez golova u Salvadoru na Areni "Fonte Nova" u drugom kolu grupe A.

Prosto je neverovatno šta su doživeli izabranici selektora Titea tokom 90 minuta fudbala protiv borbene selekcije Venecuele, nešto što se baš ne sreće često - čak tri gola poništena su Brazilcima, dva posle sugestije iz VAR sobe!

Čileanski sudija Hulio Baskunjan je prvi put razočarao 39.000 navijača domaće selekcije krajem poluvremena, kada je, s pravom, dodelio loptu Venecueli nakon što je Firmino zatresao mrežu.

Igrač Liverpula je prethodno faulirao čuvara i omogućio sebi laganu egzekuciju.

U nastavku, Brazil je bio daleko opasniji, čemu je doprineo ulazak Hesusa umesto Rišarlisona, ali, VAR je bio "budan" i bacao u očaj domaćine!

U 60. je ponovo Firmino bio u centru pažnje. Posle udarca Hesusa, lopta je došla do njega nakon odbitka o igrača rivala, usledio je pas ka napadaču Sitija i "egzekucija" potonjeg, no sudija je obavešten da pregleda snimak pomenute situacije.

Naknadom proverom utvrdio je da se fudbaler Liverpula nalazio u nedozvoljenoj poziciji po prijemu lopte.

Brazil Soccer Copa America Venezuela Sudija Baskunjan u diskusiji sa igračem Brazila Foto: Tanjug/Ap

Konačno, u 81. minutu, i Kutinjo je zatresao mrežu, činilo se da u toj situaciji nema ničeg spornog, ali je čilenaski arbitar ponovo pozvan da reaguje i pogleda snimak, i ponovo je usledio šokantan epilog po Brazilce - gol je poništen!

Brazil je svakako ostao lider grupe sa četiri boda zahvaljujući uvodnoj pobedi nadBolivijom od 3:0.