Nova dimenzija Suarezovog bezobrazluka: Tražio penal, jer mu je golman odbranio šut rukom?! (VIDEO)
Ni to nije sve: u drugom poluvremenu jurio je arbitra da sankcioniše igrača Čilea kartonom zbog saplitanja navijača koji je utrčao na teren i prekinuo utakmicu
Luis Suarez je nesumnjivo vrhunski igrač i golgeter, šampion, osvajač, pokazao je to nebrojeno puta, ali je isto tako, narodski rečeno, težak folirant, čak i više od toga: ozbiljan prevarant.
Urugvaj je upisao novu pobedu na Kopa Amerika, "pao" je Čile golom Kavanija pred kraj meča, ali je Suarez, opet, nekako pokupio svu pažnju - zbog dva poteza toliko tipična za njega.
Naime, on je u 23. minutu uradio nešto što verovatno može da uradi samo on i niko više: tražio je penal pošto mu je golman Čilea rukom odbranio udarac, a lopta otišla u korner. Sve se to desilo u petercu - tamo gde golmani obično imaju pravo da reaguju i rukom.
Ali Suarez nema blama, odmah je pogledom tražio sudiju visoko uzdignutih ruku, da bi koji sekund kasnije, valjda videvši kakvu "budalaštinu" traži, samo spustio ruke na glavu zbog promašene šanse.
Luis Suárez appealing for a handball, and penalty because Chile's keeper handled it in the box pic.twitter.com/wCm1ROLNpQ
— Photos of Football (@photosofootball) June 25, 2019
Urugvajac je kasnije otišao još dalje u svom bezobrazluku - od sudije je energično tražio da kartonom sankcioniše igrača Čilea Jaru, jer je ovaj sapleo navijača Urugvaja koji je utrčao na teren i prekinuo utakmicu.
Luis Suarez - čovek je nepopravljiv!
Only Luis Suarez would call for an opponent to be booked for tripping a pitch invader pic.twitter.com/SFdv5PNcgw
— FootballJOE (@FootballJOE) June 25, 2019

Foto: Tanjug/Ap
(Telegraf.rs)
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
SasaPFK
Mislim da je mahinalno zamenio golmana i igraca jer i napadac ne vidim jel Kavani dize ruku i spusta u sekundi.... Sve se brzo desava a kada si napaljeni ludak kao Suarez onda gestikulacija ide brze od mozga... Kad sam video vest mislio sam da je ludak ujeo nekog opet... :)
Teo kralj
Ko je jos vidio da golman brani rukama ...
Vosa
Covek zivi fudbal s emocijom! Juznoamerkanac. Nije masina k’o depilirani Ronaldo. Svaka cast za Suareza.