• 0

Suarez i Kavani tragičari Urugvaja: Peru penalima do polufinala Kopa Amerike! (VIDEO) (FOTO)

Neverovatna utakmica u Areni Fonte Nova

• 0

Fudbaleri Perua prošli su u polufinale Kopa Amerike pobedom nad selekcijom Urugvaja posle penal serije 0:1 (0:0) u kojoj je jedan promašen Luisa Suareza i jedan zicer Kavanija su odlučili sve!

Devedeset minuta ni jedna ni druga ekipa nisu mogle da postignu gol, iako je Suarez bio u dobroj šansi u 15. minutu kada je glavom gađao preko prečke.

Dva minuta kasnije Naitan Nandez je imao situaciju jedan na jedan s golmanom Perua i Pedro Galjese je izašao kao pobednik sjajnom odbranom.

Kavani je u 25. minutu šutirao preko gola iz odlične situacije kada je dobio loptu na tacni pet metara ispred gola i raspalio je iz sve snage nebu pod oblake. Isti igrač je u 60. minutu uspeo da se upiše u strelce.

APTOPIX Brazil Soccer Copa America Uruguay Peru

Kavani razočaran što mu je poništen gol zbog ofsajda, Foto: Tanjug/AP

Postigao je veoma lep gol kada je pored Galjesea bocnuo loptu i otišao da ga slavi. Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajda, a Urugvaj je opet bio na nuli.

I ostao je na nuli do kraja meča, kada su izvođeni penali. Suarez je namestio loptu u prvoj seriji i promašio, nakon čega su pogađali redom Kavani, Stuani, Betankur i Toreira. Problem je što niko od Peruanaca nije promašio.

Tako su Gerero, Ruidijaz, Jotun, Advinkula i Flores bili sigurni izvođači i izborili su svojoj reprezentaciji prolaz među četiri najbolja tima na takmičenju.