≫

Zvezdin potencijalni rival u 2. kolu sa igračem manje slavio 3:0, poraz Sarajeva (VIDEO)

Ararat iznenadio AIK *Astana bolja od Kluža, dok je Helsinki sa 3:0 savladao Toršavn

• 2
FK Ararat Jermenija Printskrin: Youtube

Kvalifikacije za Ligu šampiona su i zvanično počele, i to minimalnim pobedama domaćih timova Astana i Ararat Jermenije!

Šampion Kazahstana savladoa je Kluž rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Postnikov u 68. minutu meča.

Svih 90 minuta za Astanu odigrao je srpski reprezentativac Antonio Rukavina. Vredi pomenuti da će pobednik ovog dvomeča igrati protiv Makabija iz Tel Aviva u 2. kolu.

Malo iznenađenje napravio je Ararat Jermenija koji je sa 2:1 tukao favorita AIK iz Stokholma.

Dvostruki strelac za domaćina bio je Avetisjan (3. i 45. minut), dok je gol nade za goste koji su igrali od 13. sa igračem manje dao Obasi u 39. minutu.

Zanimjivo je to da je jermenski šampion osnovan pre dve godine (zvali su se i Ararat Moskva) i da ga drži milioner Samvel Karapetjan. Možda su i zbog toga svi u taboru Crvene zvezde odahnuli kada nisu izvukli Ararat u 1. kolu.

Podsetimo, ovaj tim je bio jedan od pet potencijalnih rivala srpskog šampiona koji do 20.00 časova igra protiv Suduve.

A ukoliko prođšu Suduvu, crveno-beli će skoro sigurno ići u Finsku na megdan Helsinkiju koji je sa 3:0 dobio Toršavn.

I to sa igračem manje, jer je Obilor u 31. minutu dobio drugi žuti karton. Strelci za Helsinki su bili Lapalien (dva) i O'Šonesi.

Sarajevo je povelo protiv Seltika, ali su poraženi sa 3:1, dok smo remije videli u Velsu i Luksemburgu