Završeni su revanši prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

• 5
Britain Soccer Gol Tatara protiv Seltika u revanšu; Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri crnogorske Sutjeske pobedili su Slovan iz Bratislave i prošli u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Sutjeska je bila bolja nakon penala pošto je u prvoj utakmici bilo 1:1, a i druga se završia istim rezultatom u regularnom delu.

Slovenac Andraz Sporar je doneo prednost Slovanu u 49. minutu posle prekida, a Crnogorci su se izvukli golom Aleksandra Šofranca u trećem minutu nadoknade.

On se našao pred golom Slovana posle kornera i uz mnogo sreće dočekao loptu da mu stigne na nogu za zicer koji će se kasnije ispostaviti ključnim i za prolaz dalje.

Sarajevo je u revanšu uspelo da malo razmrda škotski Seltik, ali ne i da ugrozi njegov prolaz dalje pošto je u prvom meču bilo 3:1 za Škote a u drugom 2:1.

Kelti su poveli pogotkom Kristija, koga igrači Sarajeva nisu dobro markirali u 26. minutu, pa je Kristi dao gol sa daljine penala pod prečku za 1:0.

Izjednačio je Benjamin Tatar u 62. minutu posle lepo uigrane akcije, da bi konačan rezultat postavio Kalum Mekgregor u 75. minutu sjajnim udarcem sa distance.

Ekipa rumunskog Kluža, protivnik Crvene zvezde sa nedavnih priprema u Austriji, pobedila je Astanu sa 3:1 posle preokreta. Roman Murtazajev je fantastičnim udarcem već u četvrtom minutu povećao prednost Astane iz prve utakmice (1:0) i dao gol za vođstvo kazahstanskog tima i u revanšu.

Sve je krenulo naopako po Astanu već u desetom minutu. Bilal Omrani je dobio centaršut, zakucao je loptu glavom za 1:1 i najavio bolji period Kluža.

Petnaest minuta kasnije Postnikov se našao na putu lopti posle šuta igrača rumunskog tima i postigao auto-gol za preokret, koji Klužu još uvek nije bio dovoljan za prolaz zbog gola u gostima.

A onda se desio trenutak genijalnosti Omranija u 73. minutu. Dobio je kod leve stative gola Astane, bio je okrenut leđima, što mu nije smetalo da petom pronađe lopti put do male mreže i velikog slavlja Kluža.