Kvalifikacije za LŠ: Srpski BATE slavio protiv Rozenborga, Rumuni slomili Vladu Ivića! (VIDEO)

Važna pobeda za BATE, ali ima i Rozenborg čemu da se nada

• 0
BATE, Rozenborg Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri BATE-a i Rozenborga otvorili su program kvalifikacija za Ligu šampiona u sredu.

U prvom meču 2. kola, BATE je trijumfovao sa 2:1 golovima Staševiča i Skaviša, a dobar rezultat za revanš pred svojom publikom obezbedio je Konradsen.

Posle penala Staševiča u 5. minutu, u 25. je Konradsen posle gužve i kornera najspretnije reagovao za poravnanje.

Skaviš je na pas Staševiča sa levog krila obezbedio pobedu, a ceo meč odigrali su Filipović i Simović, dok je Milić bio akter do 78. minuta utakmice.

Sa druge strane, Đorđe Denić nije ulazio u igru.

Vladimir Ivić nije se lepo proveo na gostovanju Klužu sa Makabijem, Rumuni su pobedili sa 1:0 golom Omranija, pa će morati da se juri preokret u Tel Avivu.

Od srpskih  aktera, Saša Ivković je dao gol u pobedi Maribora nad AIK-om sa 3:1. Nekadašnji igrač Partizana i Voždovca je odličnim skokom i udarcem glavom doneo kapital za revanš.